بالش طبی مموری فوم یا بالش معمولی؟

بالش طبی مموری فوم یا بالش معمولی؟

مموری فوم به معنای فوم دارای حافظه است یعنی با توجه به وزن و دمای بدن حالت گیرنده است . نرمی و لطافت ویژگی اصلی نوع از بالش هاست، و این بالش ها برای افرادی که به بالش های قدیمی یا غیر طبی عادت دارند طراحی شده است که ضمن حفظ طراحی قدیمی، باعث پر کردن گودی گردن در حالت خوابیده به پشت و پرشدن فاصله بین شانه و چانه در حالت خوابیده به بغل می شود. در این مقاله قصد داریم شما را درباره بالش طبی مموری فوم بیشتر آشنا کنیم.

 

آیا میدانستید بالش طبی مموری فوم برای فضانوردان طراحی شد؟

بالش طبی مموری فوم در سال ۱۹۶۶ توسط ناسا جهت حفظ سلامت جسمانی فضا نوردان و خدمه سفینه های فضایی طراحی گردید. فضانوردان در فضا به دلیل وجود شرایط جوی خاص و عدم وجود نیروی جاذبه قد می کشیدند و این امر بعد از بازگشت به زمین باعث قطع نخاع شدن فرد می شد ، اختراع و توسعه این محصول و به کارگیری آن در لباس فضا نوردان از این فاجعه جلوگیری کرد.

 

بالش طبی مموری فوم برای فضانوردان
بالش طبی مموری فوم برای فضانوردان

آیا علاقه مندید که درباره بالش طبی مموری فوم بیشتر بدانید؟

بالش های مموری فوم در چند سال اخیر بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند  و این نوع از بالش های طبی از سوی پزشکان توصیه می شوند

مبنای کار این بالش ها شکل پذیری حالت سر یا ایجاد حالت استاندارد است. با حالت پذیری این ناحیه فشار وزن سر روی بالش پخش می شود و وسط اکثر بالش های مموری دارای عمق بیشتری است که باعث می شود سر به راحتی قرار بگیرد و زیر ناحیه گردن پر شود . ممکن است در ابتدای  زمان استفاده  از این بالش ها عادت نداشته باشید اما بعد از مدتی شاهد تغییرات مثبت در خواب خود خواهید بود. مجموعه ای  از بالش های طبی در سایت هایپر سلامت قرار گرفته است که می توانید به آنها دسترسی داشته باشید . تفاوت بین بالش ها در دانسیته مموری فوم و شکل گیری سریعتر و اندازه بالش هاست .

 

بالش طبی مموری فوم
بالش طبی مموری فوم

بالش مموری فوم هوشمند کلاسیک برای افرادی که به بالش های قدیمی و غیرطبی عادت دارند طراحی شده اند . این گونه بالش ها از فوم هوشمند ساخته شده که هنگام خواب شکل سر و گردن را به خود می‌گیرد.

فوم هوشمند در اثر فشار تغییر شکل می‌دهد و پس از برداشتن فشار با تأخیر به حالت اولیه بازمی‌گردد. همین ویژگی باعث می‌شود که فشار نیروی کمتری از سمت سر و گردن به نواحی ستون فقرات و مهره ها وارد شود و درنتیجه خوابی راحت و آسوده را برای تان فراهم آورد.

 

چرا نباید از بالش های قدیمی غیر طبی استفاده کنیم؟

بالش‌های قدیمی یا سنتی خیلی سفت و خیلی نرم هستند. بالش های سفت به دلیل نداشتن انعطاف‌پذیری نیروی وزن سرو گردن را دفع نمی‌کند. بالش‌ های نرم نیز به دلیل نرمی زیاد و فرورفتن سر به داخل شان، زاویه‌ی مناسب بین سر و گردن را به هم میزنند. در هر دو حالت، انعطاف‌پذیری کم یا زیاد بالش موجب فشار به مهره‌های گردن و کمر و بر هم خوردن تنفس صحیح هنگام خواب می‌شود. نتیجه این اتفاق، گردن درد و سردرد هنگام بیدار شدن و در طولانی‌مدت آسیب به عضلات و مهره‌های گردن و کمر است.

 

نبایدهای استفاده از بالش غیر طبی
نبایدهای استفاده از بالش غیر طبی

چرا بالش طبی مموری فوم؟

 1. سر درد ، درد گردن و شانه ، گرفتگی عضلات، درد کمر و… از جمله عوارض بد خوابیدن و کالای خواب نامناسب است که با انتخاب مناسب می توان از این عوارض پیشگیری و جلوگیری کرد .
 2. بالش طبی مموری فوم سر را در حالتی مناسب قرار می دهد و باعث ایجاد هماهنگی و راستایی بین ستون فقرات و گردن نیز می شود که به توصیه پزشکان در استفاده از بالش های طبی به همین دلیل است.
 3. مموری فوم با پوشش دهی عضلانی و ایجاد جریان خون راحت تر درون عضلات باعث تخلیه ی فشارهای عصبی و دردهای عضلانی می شود. همچنین قادرند فشارهای وارده به گردن را کنترل و ضربات را مهار کنند. قابلیت مهمی که این مدل بالش دارد وجود یک لایه نازک ژله ای در یک طرف بالش می باشد که هنگام خوابیدن از ایجاد گرما و عرق کردن جلوگیری می کند .
 4. واکنش بالش مموری فوم در برابر درجه حرارت بدن به این صورت می باشد که با گرمای بدن مموری فوم نرم تر می شود و تغییر شکل دهند و بر خلاف بالش های معمولی و ارزان ‏(‏ الیاف و پر ‏)‏ که گرم شده و باعث عرق کردن سر می شوند طراحی بالش های طبی به گونه ای است که لایه خارجی آنها کاملا با لایه داخلی متفاوت می باشد .به طوریکه لایه خارجی باعث افزایش جریان هوا و کاهش گرمای بالش و خنک شدن سر و گردن می شوند.
 5. بالش های طبی 300% مقاوم تر از بالش های غیرطبی در برابر غبار.
 6. انتخاب منابسب برای افرادی که با عارضه های گردنی و ستون فقرات در ناحیه فوقانی مواجه هستند به ویژه در فصول گرم سال.
 7. از دیگر ویژگی های این بالش میتوان شستشوی آسان رویه، طراحی مناسب برای ستون فقرات اشاره کرد این امر باعث می‌شود که تنفس طبیعی فرد حفظ شده و تا جای ممکن از خروپف جلوگیری شود. ویژگی های گفته شده موجب پیشگیری از دردها و اسپاسم های عضلانی در کوتاه مدت و آرتروز در بلند مدت می‌شود. روکش این بالش ها 100 درصد از نخ پنبه است که ضد آلرژی و قابل شستشو هستند.

 

بالش مموری فوم و جلوگیری از عارضه های گردنی
بالش مموری فوم و جلوگیری از عارضه های گردنی

و حالا وقت آن است با خرید بالش طبی مموری فوم خوابی راحت را تجربه کنید!

خرید بالش طبی بهترین گزینه و ایده ای بی نظیر برای کسانی است که به دنبال سرمایه گذاری برای سلامتی و تجربه خوابی راحت هستند. خرید این بالش   ها راحتی و آسایش و امنیت به هنگام خواب، جلوگیری از دردهای گردن را برای شما به همراه دارد. خوابیدن روی این بالش سبب می شود خواب متفاوت و منحصر به فردی را تجربه کنید و احساس های خود را تقویت نمایید و این موضوع می تواند مستقیما بر عملکرد روزانه شما تاثیرگذار است.

هنگامی که قصد دارید بالش طبی  تهیه کنید، سوالات زیادی در مورد قیمت بالش در ذهن تان ایجاد می شود. قیمت این بالش در فروشگاه آمده است و شما می توانید از مشاوره تخصصی کارشناسان بهره مند شوید تا بتوانید با توجه به نیاز و بودجه ای که دارید بهترین کالا را خریداری کنید.

 

آیا بالشی که استفاده می کنید مطابق با آناتومی گردن طراحی شده است؟

یکی از ویژگی های بالش مموری فوم طراحی آن مطابق با آناتومی گردن است. این بالش تکیه گاه مناسبی را برای مهره های گردن ایجاد می کند و باعث آزاد سازی اسپاسم های عضلانی می شود. همچنین، این بالش حالت مواجی که دارد موجب ماساژ گردن می شود. این دو ویژگی سبب شده اند خرید بالش مموری فوم کلاسیک ژل دار به یکی از درخواست های مهم بازار تبدیل شود.

 

بالش طبی مموری فوم مطابق با آناتومی کردن
بالش طبی مموری فوم مطابق با آناتومی کردن

6 نوع بالش طبی مموری فوم برای انتخابی بهتر در کمترین زمان ممکن

اگر به دنبال بهترین بالش‌های مموری فوم هستید، بهتر است با انواع آن آشنا باشید:

 1. بالش سنتی:

  بالش طبی مموری فوم یا فوم حافظه سنتی تقریبا همان بالشی معمولی در نظر گرفته می‌شود، مواد اولیه آن از فوم حافظه ساخته شده است و  بر خلاف سایر انواع بالش‌های مموری، اینها جریان هوا را به خوبی در هنگام خواب به گردش می‌اندازند که منجر به خنک شدن بالش می‌شود.

 2. بالش کانتور:

  بالش کانتور یکی از پرطرفدارترین انواع بالش‌های فوم حافظه است. بهترین پشتیبانی را از سروگردن را دارد. به راحتی می توانید این نوع آن را تشخیص دهید، زیرا در بخش مرکزی آن، مقداری گود‌ی وجود دارد. این بالش می‌تواند از گودی گردن به خوبی پوشش دهد و همچنین در کاهش خروپف، وضعیت بهتر ستون فقرات و بهبود گردش خون مفید است.

 3. بالش رول گردنی:

  بالشی استوانه‌ای شکل است و برای کسانی که از درد کمر و گردن رنج می‌برند، بسیار گزینه مناسبی است. علاوه بر این که برای استفاده شبانه مفید است، به دلیل ابعاد کوچک و اشغال فضای کم، در زمان مسافرت بهترین انتخاب است. با این حال، ممکن است بهترین نوع بالشی که به دنبال آن هستید نباشد.

 4. بالش گُوهای شکل:

  یکی دیگر از انواع پرطرفدار و محبوب بالش فوم حافظه، بالش گُوه‌ای است. بسیار شبیه گُوِه است و باعث می‌شود هنگام خواب سر کمی بالاتر قرار بگیرد. این بالش گزینه مناسبی است برای افرادی که مشکلات خروپف، رفلاکس اسید معده، درد پا، سوزش سر دل و غیره… دارند.

 5. بالش V شکل:

  طرفداران بالش شکل V به سرعت در حال رشد هستند. افرادی که معمولا از یک یا دو بالش در زیر سر و طرفین خود استفاده می‌کنند و یا بر روی شکم یا به پهلو می خوابند، طرفداران پر‌و‌پا‌قرص این بالش‌ها هستند، زیرا این نوع به خوبی گردن را  پوشش داده و بیشترین راحتی را فراهم می‌کند.

 6. بالش تخم مرغی:

  این نوع از بالش ها به شکل شانه تخم مرغ است و می‌تواند پشتیبانی خوبی رااز ناحیه سروگردن ارائه دهد. از آنجا که فومِ حافظه گرمای منتقل شده را نگه می‌دارد، این نوع بالش انتخابی عالی و مناسب جهت بهبود جریان هوا در زیر سر است.

بهترین بالش طبی مموری فوم به نوع برند و از طرفی به نوع استفاده فرد بستگی دارد، برای مثال: انواع بالش مموری را در بالا توضیح دادیم، هیچ کدام برتری نسبت به دیگری ندارند، اما چیزی که در اینجا از اهمیت بالایی برخوردار است، استفاده کاربر بر حسب نوع نیازش است.

برندهای اروپایی و آمریکایی بهترین هستند. خرید آنها یک سرمایه‌گذاری بلند مدت در راستای سلامتی است. برای تهیه مدل‌های ارزان‌تر، برندهای درجه 1 چینی انتخاب مناسب‌تری‌اند. با این حال، ما در زیر برخی از بهترین برندهای موجود در ایران را معرفی می‌کنیم:

برند                       کشور سازنده                امتیاز

 • امسیگ Emsig     تحت لیسانس آلمان        9.2
 • آکسون Axon       تحت لیسانس اسپانیا      9.1
 • های تک Hi tec    تحت لیسانس کانادا         9

فکر کردن کافی است، بهترین بالش را انتخاب کنید.

بالش طبی مموری فوم یا فوم حافظه به دلیل مزایای بی نظیر و شناخته شدن، انتخاب بسیاری محبویی در بین همه افراد است. لیست فواید ممکن است بیش از چیزی باشد که ما در پایین به آن اشاره می‌کنیم، با این حال مهم‌ترین آنها:

 1. رفع درد و فشار:

  از آنجا که فوم حافظه برای تنظیم درجه حرارت بدن طراحی شده است، به همین خاطر برای نقاط فشار (منطق درد و گرفتگی) مناسب است. بخشی دردناک بدن، به عنوان مثال گردن، دارای درجه حرارت متفاوتی در مقایسه با قسمت‌های دیگر بدن است.

 2. پشتیبانی از گردن و سر:

  مهمترین مزیت فوم حافظه، پشتیبانی از موقعیت سر، منحنی گردن و منحنی ستون فقرات است.

 3. تعمیرات کم:

  مواد به کار رفته در این نوع بالش‌های طبی، نیاز به نگهداری از آنها به حداقل رسانیده است. با پوششی مقاوم در برابر آلودگی‌های آلرژی‌زا و گرد و غبار، کاملا قابل شستشو است.

 4. دوام:

  بالش طبی مموری فوم به دلیل قابلیت ویسکوالاستیکی که دارد در استفاده‌های زیاد دچار فرورفتگی نمی‌شود.

GOD_M11228RN
ارسال دیدگاه